Klimatizace

Klimatizace

Dokážete si v létě představit úplné pohodlí domova bez klimatizace? V dnešní době skoro samozřejmostí a my jsme tu právě od toho, abychom se postarali o její provoz, údržbu i opravy. Aby vám mohlo být doma nebo třeba i v práci o to lépe.

Klimatizace vzduch nevyměňuje, ale důkladně upravuje. O vaši klimatizaci se postarají pouze naši zkušení technici s certifikací.

Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma, stačí nás kontaktovat.

Poskytujeme nejvyšší kvalitu klimatizačních produktů a služeb, které jsou dnes v tomto odvětví k dispozici.

Také jako málo která firma montujeme všechny typy klimatizací: BAXI, DE DIETRICH, BOSCH, PROTHERM, VIESSMANN, BUDERUS, ACOND, IVAR, NIBE, PZP, LG, FUJITSU, TOSHIBA, SINCLAIR, SAMSUNG, DAIKIN, MITSUBISHI, GREE, HAIER, PANASONIC, CARRIER, IMPROMAT, M-TECH, STIEBEL ELTRON, atd.

logo-nibe.jpglogo-acond.jpgbaxi.jpg  de-dietrich.jpg  logo-bosch.jpg  buderus-3.jpg  viessmann.jpg fujitsu.jpgdaikun.jpglg.jpgsinclair-2x.pngtoshiba.jpgsamsung.jpggree.jpghaier.jpgpanasonic.jpg

Rozeznáváme tři typy klimatizací

Kompaktní klimatizace

Jedná se o zařízení kde jsou kodenzační a výparníková část umístěny dohromady v jednom zařízení. Patří sem například okenní klimatizace a mobilní klimatizace.

Split klimatizace

Jde o dělené zařízení, kdy je jedna jednotka s kompresorem a kondenzátorem umístěna venku a jednotka s výparníkem uvnitř prostoru. Vnitřní jednotky systému split jsou v nástěnném, parapetním, podstropním, kazetovém, kanálovém a sloupovém provedení. Umístění je v místnostech rodinného domu, v bytech, kancelářích, restauracích, hotelech, apod.

Multisplit

Jednotky typu multisplit fungují na stejném principu jako jednotky split, ovšem s tím rozdílem, že k venkovní jednotce (kompresoru) je připojeno více vnitřních zařízení. Jednou z variant je také možnost rozdělení na zóny. Každá zóna má pak svůj vlastní termostat a je konfigurovatelná samostatně. V praxi pak dostaneme příležitost nastavit odlišnou teplotu v různých místnostech dle potřeby.

Zařízení dále můžeme dělit dle umístění, tedy např. podstropní, nástěnné, kazetové a další.


Pokud stále váháte, sepsaly jsme pro vás pár učitečných výhod které vás s vaší klimatizací neminou:

1. Lepší kvalita vzduchu

Klimatizace pomáhají cirkulovat a filtrovat vzduch. Tyto systémy také pomáhají odstraňovat znečišťující látky ze vzduchu, který dýcháte. To je důležité zejména pro jedince, kteří trpí onemocněními, jako jsou alergie a astma. Klimatizace také pomáhá snižovat dráždivé látky, které způsobují tyto zdravotní problémy.

2. Lepší efektivita pracovní síly

S prací v horkém dni je spojena duševní letargie. Při mnoha příležitostech při práci v příliš horkém dni se naše schopnost myslet zhoršuje, protože tělo vydává více energie na to, aby se ochladilo. Když je kancelář nebo učebna klimatizovaná, mohou obyvatelé lépe pracovat nebo číst a dokonce se lépe rozhodovat.

3. Snadnější spánek

Vždy byste se měli dobře vyspat, ale může být obtížné se dobře vyspat, pokud je v místnosti příliš horko nebo zima. Správně fungující klimatizační jednotka může pomoci ochladit příliš horkou noc. Vaše tělo se bezesporu přizpůsobí změnám teplot a vy budete mít dostatek spánku.

4. Chrání nábytek

Nadměrné teplo může způsobit zkázu nábytku všeho druhu. Kožený nábytek absorbuje vlhkost, která může nakonec způsobit hnilobu drahé pohovky. Dřevěný nábytek může také projít deformací, pokud získá nebo ztratí vlhkost. Jakákoli látka je náchylná nejen k plísním, které nekontrolovatelně rostou ve vlhkém prostředí. Těm se s domácí klimatizací vyhnete obloukem.

5. Lepší místo pro cvičení

Pravidelné cvičení je pro vaše tělo důležité. Není lepší způsob, jak si udržet zdravou váhu, než strávit alespoň pár minut cvičením. Cvičení je také skvělý způsob, jak se vyhnout astmatickým záchvatům a souvisejícím zdravotním stavům. Klimatizace pomáhá během cvičení tím, že poskytuje pohodlné a chladné prostředí.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku